İLÇEMİZDEN HABERLER


 • HABERİN DEVAMI...

  Başkan Akgül’den 23 Nisan Mesajı

  Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kuruluşunun 97. yıl dönümünde, hep birlikte Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kıvanç ve mutlulukla kutluyoruz.Toplumları çağdaş medeniyet seviyesinin üstüne yükseltecek kişilerin çocuklar olacağını ifade eden Belediye Başkanı Halil Akgül şunları söyledi:

  "Aziz milletimiz, en zor şartlar altında dahi azim ve inancını muhafaza ederek kazandığı bağımsızlık zaferinin ardından, kendi kaderini belirlemek üzere Büyük Millet Meclisi’ni kurmuş ve böylece Büyük Atatürk’ün ’Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir’ sözünde özünü bulan egemenlik haklarına kavuşmuştur. Büyük Önder Mustafa Kemal’in aynı zamanda çocuklara bayram olarak armağan ettiği bu güzel günü, aynı heyecan ve istekle kutluyoruz.

  Diğer yandan, medeniyet yarışından hiç kopmadan bugünlere büyük atılımlarla ilerleyerek gelen Türkiye genç ve dinamik nüfusu, eşsiz coğrafi konumu, zengin doğal kaynakları, engin kültür ve tarih birikimi ile büyük bir potansiyele sahip olmuştur. Bu potansiyelin şuuru içinde, bilimin ışığında yetişecek olan yeni nesil şehrimizi geleceğe taşıyacak, çağdaş medeniyetler seviyesinin üstüne yükseltecek olan değerli çocuklarımızdır. Salıpazarı Belediyesi olarak çocuklarımız bizim için her zaman en önemli varlıklarımız olmuştur.''dedi.


 • HABERİN DEVAMI...

  Salıpazarı'na '' Ay Yıldız''

  Salıpazarı İlçesinde Şehit İbrahim Yaman parkı  Ay yıldızla renklendi.

  Salıpazarı Beklediyesi tarafından Bereket Mahallesinde yaptırılan Şehit İbarhim Yaman parkında kırımızı zemin üzerine  ay yıldız figürü yaptırıldı. Şehit Orhan Erdoğan Caddesi üzerinde bulunan parktaki ay ve yıldız vatandaşlar  tarafından beğeni topluyor.

  MANEVİ HAVA KATACAK

  Belediye Başkanı Halil Akgül “Birlik ve beraberliğe her zamankinden daha çok ihtiyacımız olduğu bu günlerde, varlığımızın gayesi Türk Bayrağımızın ay ve yıldızını ilçemizin en güzel yerinde sergilemek gurur verici. 16 Şehidimizin olduğu Salıpazarı İlçemize ayrı bir manevi hava katacağını düşünerek yaptırılan bu eserde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.”dedi.


 • HABERİN DEVAMI...

  GİRİŞİMCİLİK KURSU BAŞLADI

  Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası Ticaret Borsası Bölgesel Kalkınma Proje Ofisi, KOSGEB ve İŞKUR İl Müdürlüğü tarafından ortaklaşa düzenlenen, KOSGEB desteği ile Kendi işini kurmak isteyen kursiyerlerden başarılı olan girişimcilere kurs sonunda belgelerinin verileceği  uygulamalı girişimcilik kursu Salıpazarı’ında başladı.

  Çarşamba TSO Başkanı Ahmet Yılmaz yaptığı açıklamada; 'Samsun Kosgeb İl Müdürlüğü, İşkur İl Müdürlüğü, Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası ve Çarşamba Ticaret Borsası Bölgesel Kalkınma Proje Ofisi İşbirliği ile gerçekleşen Girişimcilik Eğitimlerine Pınar Akbulut eğitmenliğinde devam ediyoruz.”dedi

  Kursiyerlere girişimcilik özelliklerinin sınanması, iş fikri geliştirme, pazar araştırma, pazarlama planı, üretim planı, yönetim planı, finansal plan İş planının yazılması ve sunumunda dikkat edilecek hususlar üzerine eğitimler verileceğini, katılımcıların eğitim sonrasında, işletmelerini kurdukları takdirde KOSGEB mevzuatı çerçevesinde 50 bin liraya kadar hibe ve 100 bin lira faizsiz kredi imkanına sahip olacaktır, girişimcilik eğitiminin katılımcılara ve Salıpazarı’mıza hayırlı olmasını diliyorum. ‘dedi.

  Uygulamalı Girişimcilik Kursunun ilk gününe Salıpazarı Kaymakamı Hilal Küsmez Günaydın ve Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül’de katıldı.

  Başkan Akgül Salıpazarı İlçemizde yapılan ve 25 kursiyerimizin katıldığı Uygulamalı Girişimcilik Kursunun hayırlı olmasını dileyerek “İnanmadan hiçbir şey olmaz. Sizler inanacaksınız, ben bu işi yaparım diyeceksiniz. Yaptığınız işte dürüst olacaksınız. Bu vesile ile 4 gün sürecek kurs boyunca sizleri ilçemizde ağırlamaktan mutluluk duyacağız.”dedi.


 • HABERİN DEVAMI...

  KIRGIL VE CAĞLAYAN MAHALLEMİZE BAĞLANTI YOLUMUZ HİZMETE HAZIR

  Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül'ün talimatlarıyla harekete geçen Fen İşleri ekipleri, 10 günlük geceli gündüzlü çalışma sonrasında Kırgıl ile Çağlayan köylerini birbirine bağlayan 2 kilometrelik yolu açtı. YILLARIN HASRETİ SONA ERDİ Dağlık alanda özverili bir çalışmaya imza attıklaını söyleyen Belediye Başkanı Halil Akgül, "Komşu 2 köyü birbirine bağlayarak yılların hasretine son verdik. Önemli olan zoru başarmaktı. Belediye olarak zor arazi şartlarında bütün imkanlarımızı kullanarak 2 köyü birleştirdik. Artık 2 köyün halkı da birbirlerine gidebilmek için kilometrelerce yol katetmeyecek" dedi. Dağlık ve kayalık olan 2 kilometrelik alanda kırıcı ve iş makineleriyle çalıştıklarını hatırlatan Halil Akgül, "Ekiplerimiz özverili çalışmalarıyla örnek oldular. Onları kutluyorum" diye konuştu. MUHTARDAN BAŞKANA TEŞEKKÜR Kırgıl Köyü Muhtarı Yaşar Başoğlu ise, “Yılladır 2 köy halkının yapılmasını beklediği bu yol için siyasetçilerimizden destek istedik. Bu isteğimize Belediye Başkanımız Halil Akgül sessiz kalmayarak yıllardır özlemini duyduğumuz bu yolun yapılması için elinden geleni yaptı. Kendisine şahsım ve köy halkı adına teşekkür ediyorum" dedi. 
   


 • HABERİN DEVAMI...

  Bakan Kılıç ‘Salıpazarı’ndan Başarılı Sporcular İstiyorum’

  Ak Parti Samsun İl Başkanı Muharrem Göksel’le birlikte Yavaşbey Mahallesinde yapımı tamamlanarak  hizmete giren İmam Hatip Ortaokulu ve kapalı spor salonunda incelemelerde bulundu ve yetkililerden bilgi aldı.

  Daha sonra Ak Parti İlçe Başkanlığını ziyaret eden Bakan Kılıç burada parti teşkilatı ve belediye meclis üyeleriyle bir araya geldi.

  Türkiye Cumhuriyeti’nin geleceği için kesintisiz istikrar için 16 Nisan’da yapılacak olan referandum da evet çıkması gerektiğini dile getiren Bakan Kılıç “Salıpazarı ilçemizde yapılan spor salonundan her dalda birinciler ikinciler ve başaralı sporcular çıkmasını istiyorum.”dedi.

  Bakanın programına Ak Parti İlçe Başkanı İsmail Yaman, Belediye Başkanı Halil Akgül, yönetim kurulu üyeleri ile Belediye Meclis üyeleri, İlçe Kaymakamı Hilal Küsmez Günaydın ve İlçe Jandarma Komutanı Hakan Akçay katıldı.


 • HABERİN DEVAMI...

  Yol Yapım -Kaldırım Parke çalışmaları devam ediyor.

  Salıpazarı İlçesinde altyapı ve kanalizasyon çalışmalarında bozulan yolların yapımı hız kesmeden devam ediyor.

  VATANDAŞ MEMNUN

  Yeşil Caddesinden sonra Vatan Caddesinde başlayan çalışmalar aralıksız sürdürülüyor. Kaldırım ve yol yenileme çalışmalarından vatanadaşların memnun olduğu gözlenirken Başkan Akgül “Son bir yıldır vatandaşımız biraz sıkıntı çekti.Bizde ilçemizdeki altyapı ve kanalizasyon çalışmalarından dolayı kendilerinin affına sığındık, ve biraz sabır dedik.

  DAHA MODERN GÖRÜNTÜ

  Şimdi ise ana ve ara yollar olmak üzere ilçe merkezinde yol seferberliği başlattık. Bir çok yolumuzu kilitli parke ile döşeyerek tamamladık. Yeşil Caddemiz daha modern ve estetik bir görüntüye kavuştu. Sıra da Vatan Caddemiz var. Çalışmalar başladı ve en kısa sürede tamamlanacaktır. Halkımızın bizlere gösterdiği sabır ve hoşgörüden ötürü teşekkür ediyorum.”dedi.

   

   


 • HABERİN DEVAMI...

  YUSUF ZİYA YILMAZ CUMHURBAŞKANIMIZN MESAJINI İLETTİ

  Başkan Yılmaz, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı bugüne kadar yapılmış en görkemli siyasi toplantılardan birisi ile karşıladıklarını belirterek, “Kendisi de bu konudaki memnuniyetini dile getirdi” dedi.

  Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Samsun Valiliği tarafından Salıpazarı ilçesinde düzenlenen muhtarlarla buluşma toplantısında önemli açıklamalar yaptı.

  Her ay ilçelerde gerçekleşen muhtarlarla istişare ve değerlendirme toplantılarına Salıpazarı ilçesinde devam edildi. Toplantıya Vali İbrahim Şahin, Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Salıpazarı Kaymakamı Hilal Küsmez Günaydın, Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül, Büyükşehir Belediyesi bürokratları, kamu kurum ve kuruluşu temsilcileri ve muhtarlar katıldı.

   

  Büyükşehir Belediyesi Salıpazarı Şube Müdürlüğü’nde gerçekleşen toplantının açılışında konuşan Başkan Yusuf Ziya Yılmaz, 16 Nisan Referandumunda ‘Evet’le Türkiye’nin geleceğinin teminat altına alınacağını söyledi. Güçlenen Türkiye’ye biçilen elbisenin dar geldiğini, artık tüm engellerin önünden kaldırması gerektiğini ifade eden Yılmaz, “Yeni bir sistem, yönetim anlayışı 16 Nisan’da inşallah halkımızın teveccühü ile başlayacak. Evet ile ülkemizin önü açılacak.  Zor bir coğrafyada bulunuyoruz. Ortadoğu’da yaşananları hepimiz görüyoruz.  Ülkesinin, halkının menfaatlerini, toprağının kıymetini bilen bir hükümet var. Eskiden Ortadoğu’da istediklerini yaptırdıkları bir ülke vardı, şimdi ise Türkiye’nin menfaatleri doğrultusunda istediğini yapan, yaptıran bir ülke idaresi yönetimde. Biz Ortadoğu’da güçlü bir devlet oluyoruz. 10 yıl içinde dünyanın 10 büyük ekonomisinden biri olacağız. Bunlar Ortadoğu’ya hâkim olmak isteyen ülkelerin işlerine gelmiyor. Ortadoğu’da istediğimizi yaparız diyorlar. 18 Nisan’daki referandum bu açından da çok önemli” dedi.

   

  CUMHURBAŞKANI MEMNUN AYRILDI,  MESAJI İLETTİ

  28 Mart’ta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın toplu açılış töreni için Samsun’a gelişini ve izlenimlerini aktaran Başkan Yılmaz, “Salı günü Cumhurbaşkanımızı Samsun’da bugüne kadar yapılmış siyasi toplantıların hemen hemen en görkemlisiyle karşıladık. Sayın Cumhurbaşkanımız çok müteşekkir kaldı. Bakanımız, Valimiz, bizlere, emeği geçenlere ‘elinize sağlık’ ama durmayın arkadaşlar dedi. Bu dönem önemli ne kadar fazla çalışır ve gayret ederseniz o kadar iyi olur dedi. Çok memnun ayrıldı.  Aslanlar gibi karşıladık, meydanı doldurduk. Her tarafı doldurdunuz. Ara sokaklarda dahi yer yoktu. Samsun halkı Cumhurbaşkanını kucakladı, büyük bir özveri ile katılım sağladı. Herkese teşekkür etmek gerekli. Ama mesajda alındı. Daha çok çalışmak, gayret etmek zorundayız. Zor bir dönemden geçiyoruz” diye konuştu.

   

  Geçen 30 Mart seçimlerinden sonra ilçeler Büyükşehir Belediyesine bağlandığında yaptıkları toplantıları anımsatan Başkan Yılmaz, “Toplantılar yapmış ve demiştik ki; biz 3-5 sene içerisinde buraların çehresini değiştireceğiz. Arkadaşlar biz ganimet bulmadık. Gidip de ABD’den yardım almadık. Bir yerde petrol bulup o petrolü satıp para da kazanmadık. Ne yaptık; daha fazla çalıştık, daha fazla risk aldık, daha fazla gayret ettik. Salıpazarı’nda atık su arıtma tesisine çok ihtiyacımız var. Samsun’da taşra ilçelerimizin tamamında bu atık su arıtma sorununu çözeceğiz. Bunlardan Salıpazarı’nın projesi hazır, bitmek üzere ve ihalesini yapacağız. Bir de ilçemizdeki şu boyasız, sıvasız binaların çirkinliklerinden artık kurtulalım. Bu görüntüler Salıpazarı’na hiç yakışmıyor. Bunu özellikle sizlerden rica ediyorum” şeklinde konuştu.

   
   
   


 • HABERİN DEVAMI...

  ÇANAKKALE’YE GÖNÜL DOSTLARI UĞURLANDI

   Salıpazarı Belediyesi ve Salıpazarı Tanıtım Turizm Derneğinin, bu vatanın nasıl kazanıldığının daha iyi anlaşılması için her yıl geleneksek olarak gerçekleştirdiği Çanakkale gezileri sürüyor.

  Salıpazarı Cumhuriyet Meydanından uğurlanan kafilede yer alanlar , bir destanın yazıldığı tarihi mekânları görecek olmanın heyecanını yaşadıklarını ve şimdiden duygulandıklarını ifade ettiler.

  Çanakkale’nin tarihimiz açısından çok özel bir yere sahip olduğunu belirterek uğurlama töreninde konuşan Belediye Başkanı Halil Akgül, “Çanakkale Savaşları dünya tarihinde eşi benzeri görülmemiş bir destana şahitlik eden, insanlık tarihine geçen savaşlardandır. Bu kutsal vatan topraklarının nasıl kazanıldığı, uğruna ne bedeller ödendiği Çanakkale’de saklı. 1915 yılında nasıl batı emperyalizmine geçit vermediysek bugünde aynı kararlılık ve azimle geçit vermeyeceğiz. Çanakkale ruhu ve bilincinin sadece okuyarak veya sözlü anlatımlarla anlaşılmasının yeterli olmayacağı, o heyecanı ve ruhu yerinde yaşamanın daha doğru olacağı düşüncesiyle yola çıkarak bu geziyi organize ettik. Bizim amacımız Çanakkale destanın yazıldığı yerleri herkesin görmesi ve o havayı teneffüs etmesidir. Atalarımızın, dedelerimizin büyük sıkıntılar içinde kazandıkları zaferin yaşandığı yer ve mekânların daha yakından tanınması millet olarak birbirimize kenetlenmemizi sağlayacaktır. 2 ayrı grup halinde Çanakkale’ye uğurlayacağımız vatandaşlarımız Çanakkale şehitlikleri ve şehrin tarihi yerlerini ziyaret edip, tarihimizde önemli bir dönüm noktası olan savaşın geçtiği yerleri görme imkânı bulacaklar. Düzenlediğimiz bu organizasyonda bizi yalnız bırakmayıp davetimize icabet eden herkese teşekkür ediyorum. Tüm kardeşlerime hayırlı yolculuklar diliyorum” dedi.


 • HABERİN DEVAMI...

  Salıpazarın'da Zafer Bayramı Kutlaması

  18 Mart Çanakkale Zaferinin 102 yıl dönümü ve Şehitleri anma günü münasebetiyle tüm yurtta olduğu gibi,Salıpazarın da da programlar gerçekleşiyor.

  Salıpazarı Kaymakamlığının  hazırladığı program çerçevesinde Atatürk Anıtı'na  Salıpazarı Kaymakamı Hilal  Küsmes Günaydın ve Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül tarafından çelenk sunuldu.Çelenk Merasiminin ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı nın okunmasıyla son buldun.Bereket Yibo Program devam etti.

  Belediye Başkanı Halil Akgül mesajında Çanakkale Savaşı’nın birlik beraberliğin; milli şuurun; tek yürek olabilmenin; vatan toprağını düşmana teslim etmemek için ölümü göze almanın bütün dünyaya en çarpıcı, en anlamlı örneğini gösterdiğini söyledi.  

  18 Mart 1915’te kazanılan zaferin, Türk Milletinin ve Türk Askerinin direniş gücünü arttırdığını ifade eden Başkan Akgül, “Türk askeri elindeki kısıtlı olanaklara rağmen, dünyanın büyük güçlerini Çanakkale’de bozguna uğratmıştır. Çanakkale zaferi, bir milletin inancının ve cesaretinin büyük destanıdır. Dün olduğu gibi bugünde sahip olduğumuz bu değerleri koruma ve geliştirme adına karşımıza çıkan her zorluğu ve engeli aşma azminde olduğumuz muhakkaktır. Çanakkale’de ortaya konulan mücadele ve kazanılan zafer eşsiz bir destandır. Bu destanı yazan Mehmetçiklerimizi, gazilerimizi ve aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum. Dünya’da eşsiz bir zaferi bizlere armağan eden başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, aziz şehitlerimizi minnet ve şükranla yâd ediyor, Çanakkale Zaferimizin 102. yılını kutluyorum.” şeklinde konuştu.


 • HABERİN DEVAMI...

  8 Mart Dünya Kadınlar Günü Programı

  Samsun'da kadın kaymakamdan kutlama! 

  Samsun'un Salıpazarı İlçesi Kaymakamlığı görevine dün başlayan Hilal Küsmez Aydın, Kadınlar Günü'nde hemcinslerini yalnız bırakmadı. 

  8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle Salıpazarı İlçesi'nde bir dizi etkinlik düzenlendi. Dün ilçeye gelerek Kaymakamlık koltuğuna oturan Hilal Küsmez Günaydın da, çalışan kadınları ziyaret ederek 'gün'lerini kutladı.

   

   

  Kaymakam Hilal Küsmez Günaydın, beraberinde Belediye Başkanı Halil Akgül, İlçe Jandarma Komutanı Asb. Kd. Bçvş. Hakan Akçay ile birlikte ilçede faaliyet gösteren tekstil ve fındık fabrikaları ile Halk Eğitim Merkezi'ndeki kadın kursiyerleri ziyaret etti. Başkan Akgül ve Komutan Akçay ile birlikte kadınlara karanfil dağıtan Kaymakam Aydın, onların Kadınlar Günü'nü kutladı.


 • HABERİN DEVAMI...

  Salıpazarı'nda örnek proje

  Samsun'un Salıpazarı İlçesi'nde başlatılan 'Sosyal Sorumluluk Projesi' kapsamında Belediye Başkanı Halil Akgül, 9 yaşındaki engelli Haticenur'u sevindirdi. 

  Salıpazarı'nda belediye yönetiminin yardıma muhtaç ve engelli vatandaşlara yönelik yardım ve destek çalışmaları devam ediyor. Son olarak ilçede yaşayan 9 yaşındaki engelli Haticenur Sağlam, Belediye Başkanı Halil Akgül'ün desteği ile akülü arabasına kavuştu. 

  TESLİM ETTİLER...

  Salıpazarı Turizm ve Taıtım Derneği yöneticilerinin konuyla ilgili çabasına yanıt veren Belediye Başkanı Halil Akgül, Haticenur'un ihtiyaç duyduuğu akülü aracı tahsis etti. Araç, Başkan Halil Akgül ile Dernek Başkanı Ertan Özcan ile birlikte Haticenur Sağlam'a evinde teslim edildi.

   

  BAŞKAN HALİL AKGÜL'E TEŞEKKÜR

  Salıpazarı Turizm ve Tanıtma Derneği Başkanı Ertan Özcan, "İlçemizde başlattığımız Sosyal Sorumluluk Projesi başarıyla yürütülüyor. Bu kapsamda muhtaç insanlarımızın imdadına yetişmeye çalışıyoruz. Haticenur kızımızın ihtiyacı olan akülü aracını temin ettiğimiz için çok mutluyuz. Belediye başkanımıza teşekür ediyoruz" dedi.


 • HABERİN DEVAMI...

  İKİNCİ KEZ BAYAN KAYMAKAM ATANDI.

  Salıpazarı İlçesinde Fetö operasyonları kapsamında tutuklanan Kaymakam İskender Çolak’ın yerine Salıpazarı İlçe Kaymakamlığına atanan Hilal Küsmez Günaydın görevine başladı.

  Hatice Bayar Özdemir’den sonra İlçeye atanan ikinci kaymakam olan Hilal Küsmez Günaydın’ın ilk mesai gününde ziyaretçileri vardı.

  Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül ve Ak Parti İlçe Başkanı İsmail Yaman yeni atanan kaymakam Hilal Küsmez Günaydın’a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

  Belediye Başkanı Halil Akgül Kaymakam Hilal Küsmez Günaydın’a hayırlı olsun dileklerini iletirken, birlikte Salıpazarı  için verimli çalışmalar üretileceğine inandığını ve ekip ruhuyla güzel hizmetlere imza atılacağını ümit ettiğini bu çerçevede belediye olarak Salıpazarı İlçemizin gelişimine yönelik her türlü işbirliğine hazır olduklarını belirtti.

  Kaymakam Günaydın, nazik ziyaretlerinden dolayı Belediye Başkanı Halil Akgül’e  şükran duygularını ileterek, Salıpazarı  Kaymakamlığı görevine atanmış olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

   

  HİLAL KÜSMEZ GÜNAYDIN KİMDİR?
  Ankara doğumlu olan Hilal Küsmez, Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü’nden mezun oldu. Mülki İdare Amirliği mesleğine, Kırşehir Kaymakam Adayı olarak başlayan Küsmez, Muğla’nın Datça ilçesi ile Kastamonu’nun Tosya ilçesinde Kaymakam refikliği stajını, Ankara’da İçişleri Bakanlığı Mülkiye Teftiş Kurulu Başkanlığında Mülkiye Müfettişi refakatinde stajını tamamladı. Beydağ’ı Kaymakamlığı görevini yürütürken İçişleri Bakanlığı kararı ile 07.03.2017  tarihi itibariyle Salıpazarı Kaymakamlığı görevine başlayan Kaymakam Hilal Küsmez Günaydın evli.


 • HABERİN DEVAMI...

  Salıpazarı’na Hastane Müjdesi.

  Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül  Zemin Etüt çalışmaları devam eden İlçe Devlet Hastanesi nin 2017 yılı yatırım programına alındığını söyledi.

  Başkan Akgül konuyla ilgili “İlçemizde yapılması planlanan 25 yataklı Devlet Hastanesi için arazi zemin etüt çalışmaları tamamlanmak üzere. 2017 yatırım proğramında olan İlçe Devlet Hastanesinin arazi tahsis işlemlerinin ardından ihale yapım yaşamasına geçilecektir.”dedi.

  Göreve geldiğimiz günden itibaren bütün gücümüzle Salıpazarı için  çalışıyoruz diyen Başkan Akgül,”İlçede Sağlık Ocağı hizmeti veren bir kurumu önce entegre sonra da Devlet Hastanesine çevirdik. 44 Mahallesi olan Salıpazarı İlçemize bu da yetersiz gelince hastalarımız çevre ilçelerdeki hastanelere yönlendirilmeye başladı. Sağlık Bakanlığı nezdinde yaptığımız girişimler sonuç verdi ve ilçemize 25 yataklı, tam teşekküllü bir Devlet Hastanesi yapılmasını 2017 yılı yatırım programına aldırdık.Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.”dedi.


 • HABERİN DEVAMI...

  BAŞKAN HALİL AKGÜL’DEN 555 FORMA DESTEĞİ

  Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül, Samsunspor’a destek amacıyla başlatılan kampanyaya 555 adet Samsunspor forması  alarak destek verdi.

  Samsunspor Başkanı Erkut Tutu, Başkan yardımcısı Ömer Çoruh ve kulüp yönetim kurulu üyesi Serhat Kurt ile birlikte Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül’ü makamında ziyaret ederek Samsunspor yararına düzenlenen yardım kampanyası konusunda bilgiler aktardı. Yapılan görüşmenin ardından Başkan Akgül, Samsunspor yararına düzenlenen yardım kampanyasına  555 adet forma alarak destek verdi.

  Samsunspor her zaman kalbimizde diyen Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül, ‘‘Şehrimizin markası, Samsun’umuzun gururu Samsunspor için başlatılan kampanyayı  555 adet takım forması alarak destekledik. Samsunspor her konuda gurur kaynağımız takımımıza destek için her zaman elimizi taşın altına koyduk. Bugün yine takımımıza sahip çıkma günüdür. Samsunsporumuz için ne yapsak azdır.”dedi.

  BAŞKAN TUTU’DAN TEŞEKKÜR

  Samsunspor’a yaptığı desteklerden dolayı Başkan Akgül’e teşekkür eden Samsunspor Kulüp Başkanı Erkut Tutu, ” Her zaman yanımızda olan her türlü desteklerini Samsunspor’dan esirgemeyen Salıpazarı Belediye Başkanımız Halil Akgül’e şahsım ve takımımız adına teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.


 • HABERİN DEVAMI...

  BAŞKAN AKGÜL, 'HAYIR DEMEK ZİCDANİ SORUMSUZLUKTUR'

  Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül İlçe Danışma Kurulu toplantısında konuştu. “Bu dava bir km yol davası, bir kamyon çakıl davası değildir.”dedi. 

  MUHTAR BİLE OLAMAZ DEDİLER...

  Ak Parti kurulduğu günden bugüne 16 yıl geçti. 15 yıldır hükümetimiz icraatlarını çok güzel bir şekilde yerine getirdi diyen Başkan Akgül “Tabiki burada şunu vurgulamadan geçemeyiz, muhtar bile olamaz dedikleri  Sayın Cumhurbaşkanı’mızın arkasında dimdik duran ve o günden bügüne davaya sahip çıkan sizlere, tüm halkımıza şükran ve minnetlerimizi sunmak istiyorum. Çünkü o gün ki şartlarda parti teşkilatı kurulurken bir çok vatandaşımız üye olmaktan çekiniyordu, partiye gelmekten imtina ediyordu. Acaba ne olur diye tereddüt içindeydi ama Allah’a şükür olsun ki bugün gerek Salıpazarı’nın, gerek Türkiye’nin geldiği noktaya, gerekse dünyadaki Müslümanlara Türkiye’nin umut olmasına bakarsak diyorum ki iyiki bu partide siyasete başlamışız. İyiki Sayın Cumhurbaşkanı’mız Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde siyasete başlamışız ve bugüne kadar gelmişiz.dedi.

   

  ÖNEMLİ OLAN ÜLKEMZİN BEKASI...

  Bu bir bayrak yarışı. Bir dönem meclis üyeliği yapan arkadaşlar var, yönetimde olan arkadaşlar var, zaman zaman görev değişikliği oluyor. Ancak biz şuna inanıyoruz ki ister mahalle başkanı olsun, ister oy veren bir vatandaş olsun, ister belediye başkanı, ilçe başkanı, isterse kadın kolları, gençlik kolları yönetiminde olsun burada önemli olan ülkemizin bekası, ülkemizin geleceği, bu dava önemli. Onun için burada hiç kimseyi ayrı görmüyoruz. Ben nasılsam bu davaya beraber baş koyduğum arkadaşlarda benimle eş değerdir. Burada ayrı gayrımız olmaz çünkü bizler birlik beraberlik içinde olmasak bugünlere kadar gelemezdik. Bizler Salıpazarı’nda, Samsun’da, Türkiye genelinde dik duruşumuzu göstermeseydik, liderimizin arkasında durmasaydık, bu davaya sahip çıkmasaydık bugün Türkiye’nin nasıl olacağı hiç belli değildi.

   

  BU YAPTIĞIMIZ BİR İBADETTİR...

  Ben daha önce de vurgulamıştım, bu davada yürüyen arkadaşlara diyorum ki, bu yaptığımız bir ibadettir. Çünkü ülkenin geleceği için, hepimizin daha iyi yerlere gelebilmesi için, dünya Müslümanlarının zulümden kurtulması için ve onlara umut olan Türkiye’nin daha güçlü olması için beraber yürüdüğümüz bu yolda yaptığımız işin bir ibadet olduğuna canı gönülden inanıyorum. İnşallah yüce mevlam katında bir ibadet sevabı yazmıştır. 16 Nisan’da bugüne kadar Türkiye’de olan gelişmişliklere bir ivme daha katarak yolumuza en güzel şekilde devam edeceğiz.

   

  HAYIR DEMEK ZİCDANİ SORUMSUZLUKTUR..

  Ben düşünüyorum, acaba bu hayır diyenlerin gerekçesi ne, ama bulamıyorum. Düşünüyorum, araştırıyorum, okuyorum ama sadece muhalefet olsun diye, sadece birileri evet dedi diye, sadece birini sevmiyorum diye bu oylamada hayır oyu vermek gerçekten vicdani bir sorumluluktur. Bu yüzden benim sizden istirhamım, bir oy bile bizim için çok önemli, gerek Salıpazarı’nda gerek Türkiye genelindeki bir oy. Birer birer dostumuzu ikna ederek vereceğimiz bir oy çok önemli. Bunun için bu kutsal seçimi çok iyi değerlendirmemiz gerektiğini bir kez daha vurgulamak istiyorum.

   

  BİR KAMYON ÇAKIL DAVASI DEĞİL...

  Şöyle bir durum da olabilir, çevrenizden biri belediye başkanına, ilçe başkanına, milletvekiline kızmış olabilir ve ya bir başka siyasiye kızmıştır, kırgındır olabilir ama bunları bir kenara bırakmamız lazım. Çünkü buradaki dava bir km yol davası, bir kamyon çakıl taşı davası değil. Türkiye’nin geleceği ile ilgili bir dava olduğu için kafamızdaki diğer düşünceleri bir kenara bırakarap, 16 Nisan’a odaklanarak hep beraber el ele vererek iyi bir sonuca gideceğimize canı gönülden inanıyorum. 


 • HABERİN DEVAMI...

  BAŞKANDAN; TAM DESTEK,HEP DESTEK

  Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül Belediyespor antrenmanını takip etti.

  Samsun 1.Amatör Kümede mücadele edecek olan Salıpazarı Belediyespor hazırlıklarını Antrenör Cengiz Demirel yönetiminde sürdürüyor. 

  Bu akşamki antrenmana Belediye Başkanı Halil Akgül ve Ak Parti İlçe Başkanı İsmail Yaman’da sürpriz bir ziyaret yaptı.

   Bir süre antrenmanı izleyen Başkan Akgül  takım hakkında Kulüp Başkanı Yaşar Aslan’dan bilgi aldı. Akgül “Belediyespor bizim her şeyimiz. Bu yıl kendi çocuklarımızla sahaya çıkacağız. Onlara ve teknik heyete güveniyorum. Biz daima onların yanındayız. Sezon sonuna kadar desteğimiz sürecek.”dedi.


 • HABERİN DEVAMI...

  Salıpazarı Belediyesi yol çalışmalarına hız verdi

  Ağır geçen kış şartları nedeniyle şehir merkezinde aksamalara uğrayan yol çalışmaları havaların ısınmasıyla yeniden hız kazandı. 

  Alt yapı ve kanalizasyon çalışmaları nedeniyle bir çok bölgede bozulan yollar sosyal medyada tepki çekmişti. 

  Salıpazarı Belediyesi Fen İşleri ekipleri ilçenin en işlek caddesi olan Yeşil Caddesinde yaya kaldırımı ve kilitli parke yol döşeme çalışmalarında başladı. 

   

  Konu ile ilgili konuşan Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül “Birçok köyümüzün şehirle bağlantısını sağlayan, Salıpazarı ticaretinin yoğun yaşandığı Yeşil Caddemizin yol yenileme çalışmasına başladık. Su, alt yapı ve aydınlatma çalışmalarıyla birlikte yürütülmektedir. Özverili çalışmalarından dolayı Salıpazarı Yedaş ve Saski Personeline de çok teşekkür ediyorum.

  Yine işlek caddelerimizden olan Vatan Caddemizin çalışmalarına da hafta içi başlanacaktır. Alt yapı çalışmalarının devam ettiği ilçemizde sabırla hizmetlerimizin yerine getirilmesini bekleyen hemşehrilerime ayrıca teşekkür ediyorum.”dedi.


 • HABERİN DEVAMI...

  Başkan Akgül, ‘Referandum çok önemli bir fırsattır.

  Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül, üç gün sürecek olan AK Parti Belediye Başkanları İstişare ve Değerlendirme toplantısı için gittiği Antalya’da, ilk gün belediye başkanlarının konuşmacı olarak katıldığı bilgi ve tecrübe paylaşımı toplantısına katıldı. 
  Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül, üç gün sürecek olan AK Parti Belediye Başkanları İstişare ve Değerlendirme toplantısı için gittiği Antalya’da, ilk gün belediye başkanlarının konuşmacı olarak katıldığı bilgi ve tecrübe paylaşımı toplantısına katıldı. 

  “Kutlu yürüyüş yolunda, şehir şehir kalkınma” toplantında konuşan Başbakan Binali Yıldırım "Bugün itibariyle artık takvim çalışmaya başladı. 16 Nisan'a kadar inşallah Türkiye'yi bir baştan bir başa dolaşacağız, bütün vatandaşlarımızla buluşacağız, bütün evleri, kapıları çalacağız ve vatandaşımıza doğruyu anlatacağız, daima doğruyu söyleyeceğiz. Kafaları karıştıranlara karşı, milletimizin doğruları öğrenmesi için var gücümüzle gayret edeceğiz. İnşallah 16 Nisan 'da Türkiye'ye yeni bir bahar gelecek." dedi.

   AK Parti Belediye Başkanları İstişare ve Değerlendirme toplantısını değerlendiren Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül ““Biz evlatlarımıza, torunlarımıza, gelecek nesillerimize güçlü bir Türkiye bırakalım. Güçlü bir irade, güçlü bir yönetim ve söz sahibi bir Türkiye bırakalım. İşte bunun için fırsat elimize geldi. Ülkemizin güçlü yarınlara daha hızlı taşınması için referandum çok önemli bir fırsattır. Hepimiz bulunduğumuz çevremizde etrafımızdaki herkesi bunun hassasiyetini ve gerekliliğini anlatalım” dedi.


 • HABERİN DEVAMI...

  Başkan Akgül, Umreden Dönenleri Ziyaret Etti.

  Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül, ilçe sakinlerinden kutsal topraklara giderek umre görevini yerine getirenleri tek tek ziyaret ediyor. 

  Belediye Başkanı Akgül, "Değerli ilçe sakinlerimiz ve büyüklerimizin umreden dönmeleri nedeniyle ziyaret etmekten büyük mutluluk duyuyorum.   Yaşadıklarını anlattıklarını dinledikçe sanki oradaymışız gibi huzur buluyoruz. Değerli büyüklerimizi  bu kutsal görevi yerine getirdikleri için kutluyor, 'hayırlı olsun' dileklerimizi ifade ediyorum."  dedi.

  Umreden dönen Şadiye Doğan ile  Mafiye Çetin ve ailelerini evlerinde ziyaret eden başkan Akgül’e kutsal topraklardan getirdikleri hurma, zemzem ve çeşitli hediyeler ikram eden Doğan ve Çetin ailesi kendilerine hayırlı olsuna gelen  Belediye Başkanı Halil Akgül’e teşekkür  etti.


 • HABERİN DEVAMI...

  Başkan Akgül'den 'yol' Açıklması

  Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül son günlerde sosyal medyada gündeme gelen bozuk yollarla ilgili bir açıklama yaptı. 

  Başkan Akgül Habersal’a yaptığı açıklamada “Bilindiği üzere ilçe merkezimizde altyapı ve kanalizasyon çalışmaları yeni bitti. Ardından yoğun kış şartları ve olumsuz hava muhalefeti nedeni ile merkez dahil bir çok bölgede yollarımız aşırı derece bozuldu.”dedi. 

  ALTYAPI OLUMSUZ ETKİLEDİ. 

  Şehir Merkezinde İller bankası ve Büyükşehir Belediyesi tarafından yürütülen altyapı ve kanalizasyon çalışmaları olumsuz hava şartlarının da etkisiyle şehir içersinde yapacağız çalışmaları olumsuz etkiledi diyen Başkan Akgül “Bu hiçbir zaman mazeret olamaz.Vatandaşlarımız halkı olarak tepki göstermişlerdir. Ancak son iki gündür havaların açmasıyla kar erimeye başladı. Belediye olarak merkezde bozuk olan yollarımızı onarma çalışmalarına hız vererek bu olumsuz görüntüden bir an evvel kurtulmak  için hareke geçtik."dedi.

   

  CUMHURİYET MEYDANI YENİDEN YAPILACAK.

  Bazı alanlarda kalıcı çözümler yapamıyoruz diyen Akgül “İlçe Merkezinde Alan Caddesi,Lise Caddesi ve Cumhuriyet Meydanında atık su projesi geçeceğinden kalıcı çözümler üretemiyoruz.Çünkü bu bölgeler yeniden kazılacak ve şehrin atık suları bir yerde toplanarak bertaraf edilecektir. Cumhuriyet Meydanı projesinin ihalesi bitmiş durumda. Yakın bir zamanda Cumhuriyet Meydanımız tamamen yıkılıp, ilçemize yakışır bir meydan olarak yeniden yapılacaktır.

   

  ÖNCE CAN DEDİK.

  Son yılların en şiddetli kışını yaşayan İlçemizde özellikle yüksek köylerimizde kar kalınlığı 2 metreye yanaştı, bu bölgelerde günde onlarca hasta ihbarı geliyordu. Bizde kış şartlarında önce can dedik.Hastalarımızı bir an önce ve en kısa sürede hastanelere yetiştirmek için büyük mücadele verdik. Bu nedenle önceliğimizi buralara verdik.

   

  HERŞEY DAHA GÜZEL OLACAK.

  Havaların ısınmasıyla şehir merkezinde ara ve ana yollarımızın kilitli parke taşı kaplama çalışmalarına hız kesmeden devam edeceğiz diyen Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül “2017 yılı Salıpazarı için çok daha güzel olarak. Köprüleri bitmiş, set duvar çalışmaları tamamlanmış, yolları ve meydanı pırıl pırıl bir Salıpazarı bizleri bekliyor. Biliyorum bu kış zor geçti ama biraz daha sabrınıza ve affınıza sığınıyorum.”dedi.


 • HABERİN DEVAMI...

  SALIPAZARI’NDAN HALEP’E YARDIM ELİ

  Salıpazarı Belediyesi öncülüğünde, Halep için düzenlediği yardım kampanyasında bir kamyon dolusu ihtiyaç ve gıda maddelerini bugün Salıpazarı’nda Halep’e uğurladı.

  SALIPAZARI HALKINI TEŞEKKÜR EDİYORUM

  Halep için yola çıkan yardımlar hakkında açıklama yapan Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül  “Yardımlarda bulunan tüm Salıpazarılı  halkına, yardımlarını eksik etmeyen tüm kurum ve şahıslara soydaşlarımızı bu zorlu zamanlarında yalnız bırakmadıkları için sonsuz teşekkür ediyorum. Onların yaralarını bir nebze de olsa sarabilirsek ne mutlu bize.” dedi.


 • HABERİN DEVAMI...

  Salıpazarı’nda 'Vatandaşla Buluşma' Toplantısı

  Salıpazarı  Kaymakam Vekili  Hakan Kubalı , vatandaşların sorunlarını tespit etmek ve çözüm üretmek amacıyla ’Vatandaşla Buluşma’ adıyla İçişleri Bakanlığı genelgesi kapsamında toplantı yaptı. 

  İçişleri Bakanı Sayın Süleyman Soylu'nun valilik ve kaymakamlıklara gönderdiği genelge kapsamında Salıpazarı Ziraat Odası Konferans Salonunda düzenlenen 'Vatandaşla Buluşma' toplantısı, Kaymakam Vekili Hakan Kubalı Başkanlığında yapıldı. Toplantıya Merkez Jandarma Karakol Komutanı J.Asb.Kd.Bçvş. Mesut Türkyılmaz, Belediye Başkanı Halil Akgül, İlçe Emniyet Amiri  Cengiz Marangoz, kamu kurum müdürleri,  Sivil Toplum Kuruluşlarının temsilcileri, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı.

  Toplantıda konuşan Salıpazarı Kaymakam Vekili Hakan Kubalı İçişleri Bakanı Sayın Süleyman Soylu'nun valilik ve kaymakamlıklara gönderdiği genelge kapsamında, "Vatandaşla Buluşma" adı altında toplantılar düzenlendiğini söyledi. Toplantının genelgeye istinaden yapıldığına işaret eden Kaymakam Vekili Kubalı, amaçlarının sorunları tespit etmek ve çözüme kavuşturmak olduğunu söyledi.

  Salıpazarı  Kaymakam Vekili  Hakan Kubalı , vatandaşların sorunlarını tespit etmek ve çözüm üretmek amacıyla ’Vatandaşla Buluşma’ adıyla İçişleri Bakanlığı genelgesi kapsamında toplantı yaptı. 

  İçişleri Bakanı Sayın Süleyman Soylu'nun valilik ve kaymakamlıklara gönderdiği genelge kapsamında Salıpazarı Ziraat Odası Konferans Salonunda düzenlenen 'Vatandaşla Buluşma' toplantısı, Kaymakam Vekili Hakan Kubalı Başkanlığında yapıldı. Toplantıya Merkez Jandarma Karakol Komutanı J.Asb.Kd.Bçvş. Mesut Türkyılmaz, Belediye Başkanı Halil Akgül, İlçe Emniyet Amiri  Cengiz Marangoz, kamu kurum müdürleri,  Sivil Toplum Kuruluşlarının temsilcileri, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı.

  Toplantıda konuşan Salıpazarı Kaymakam Vekili Hakan Kubalı İçişleri Bakanı Sayın Süleyman Soylu'nun valilik ve kaymakamlıklara gönderdiği genelge kapsamında, "Vatandaşla Buluşma" adı altında toplantılar düzenlendiğini söyledi. Toplantının genelgeye istinaden yapıldığına işaret eden Kaymakam Vekili Kubalı, amaçlarının sorunları tespit etmek ve çözüme kavuşturmak olduğunu söyledi.

  Toplantıda yol, alt yapı, güvenlik ile ilgili konular görüşülerek çözümleri ile ilgili bilgi alışverişinde bulunuldu.


 • HABERİN DEVAMI...

  BAŞKAN AKGÜL ‘EKİPLER SEFERBER OLDU’

  Salıpazarı İlçesinde kanalizasyon ve alt yapı çalışmaları nedeniyle bozulan  cadde ve sokaklarda parke döşeme çalışmAlarına hız verldi.

  Samsun Büyükşehir Belediyesi ve İller Bankası tarafından Salıpazarı İlçesinde yapımına başlayan 18 Km’lik alt yapı ve kanalizasyon çalışmaları sırasında kazılan ve bozulan cadde ve sokaklarda kilitli parke döşeme çalışmları tüm hızıyla devam ediyor.


  EKİPLERİMİZİ SEFERBER ETTİK...
   

  Gökçeli , Orta ve Bereket Mahallelerinde başlayan çalışmaları yerinde inceleyen Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül “Olumsuz hava şartları nedeniyle ara verdiğimiz üst yapı çalışmlarına bu günden itibaren hız verdik.

  İlçe Merkezinde yapılan kazı çalışmaları sonrası oluşan ve vatandaşlarımızı mağdur eden görüntülerden kurtulmak için bütün ekiplerimizi seferber ettik. Merkez Mahallelerimizin tamamında bu çalışmalarımız devam edecek ve kısa zaman içersinde merkezdeki sorunlarımızı çözmüz olacağız.”dedi.

   

  10/11/2016


 • HABERİN DEVAMI...

  BAŞKAN AKGÜL ’DEVLETİN ÜNİFORMASIYLA TERÖR OLMAZ’

  Salıpazarı Belediye Başkanı  Halil Akgül  19 Ekim Muhtarlar Günü nedeni ile İlçede görev yapan mahalle muhtarlarını makamında kabul etti.
   

  Cumhuriyet Meydanında düzenlenen kutlama programından sonra Muhtarlar Dernek Başkanı Hasan Yüksel’in önderliğinde Belediye Başkanı Halil Akgül’ü ziyaret eden muhtarlar Başkan Akgül’e çalışmalarından dolayı teşekkür ettiler.
   

  Cumhurbaşkanımız için muhtar dahi olamaz diyen zihniyet sizleri hafife almıştır diyen Başkan Akgül “ Ak Parti iktidarlarında başta sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere muhtarlarımıza büyük önem vermiş bununda en büyük örneği Beştepe Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde defalarca siz muhtarlarımızla bir araya gelmesidir.
   

  DEVLETİN ÜNİFORMASIYLA  TÖRER OLMAZ.
   

  15 Temmuz darbe girişiminde muhtarlarımızın gösterdiği fedakarlık ortadadır. Hatta darbeyi önlemek için sokağa çıkan İstanbul Acıbadem Mahalle Muhtarı Mete Sertbaş devletin üniformalı hainin kurşunlarına hedef olarak şehit düşmüştür. Devletin üniformasını giyip, bu aziz milletin üzerine kurşun sıkanlar haindirler, teröristtirler.
   

  MUHTARLAR GÖZÜMÜZ KULAĞIMIZ…
   

  Göreve geldiğimiz 2009 yılından buyana siz seçilen muhtarlarımızı hiçbir zaman  güç durumda bırakmadık. Muhtarlar seçildiği köyünde, mahallesinde güvenilir ve o bölgeyi iyi bilen insanlardır. Biz hiçbir mahallede muhtarlarımızı ezerek  hizmet üretmedik. Mutlaka sizlerle istişare ederek öncelik sırasına göre hareket ettik. Sizler bizim   gözümüz kulağımız oldunuz. Bundan sonra aynı uyum ve kararlı bir şekilde eksiklerimizi yine sizlerle istişare ederek  hizmet etmeye devam edeceğiz.

   

  10/11/2016


 • HABERİN DEVAMI...

  BAŞKAN VATANDAŞA AŞURE DAĞITTI

  Salıpazarı Belediyesi, Muharrem ayı dolayısıyla vatandaşlara aşure dağıttı. Geleneksel hale getirilen aşure dağıtımı bu yıl da Cumhuriyet ve Özgürlük Meydanlarında gerçekleştirildi.
   

  Aşure dağıtımının barış ve kardeşliğe vesile olmasını temenni ediyoruz,Diyen Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül  “Aşure günü, vatandaşlarımızla kucaklaştığımız ve bir arada olduğumuz önemi ve anlamı bir gün. Bu paylaşımı hep birlikte yaşamaktan mutlu olduk. Aşure gününün kültürümüzde önemli bir yeri var" dedi.

  10/11/2016


 • HABERİN DEVAMI...

  MUHTARLAR DEMOKRASİNİN ÇEKİRDEĞİDİR

  19 Ekim'in "Muhtarlar Günü" olarak ilan edilmesinin ardında ilk kez kutlanan Muhtarlar Günü Salıpazarı’nda düzenlenen törenle kutlandı.
   

  Cumhuriyet Meydanında düzenlenen törene Garnizon Komutanı Hakan Akçay, Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül, Muhtarlar Dernek Başkanı Hasan Yüksel ve Mahalle Muhtarları katıldı. Atatürk Anıtına sunulan Salıpazarı Muhtarlar Derneği çelenginin ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı okundu.
   

  Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Salıpazarı Muhtarlar Dernek Başkanı Hasan Yüksel yaptı. Başkan Yüksel yaptığı konuşmada şunları söyledi.
   

  Bu güzide kuruma 19 Ekim Muhtarlar Günü olmasını ilan eden Sayın Cumhurbaşkanımıza ve Gazi Meclisimizde grubu bulunan tüm siyasi partilerimize teşekkür ederiz. Bu anlamlı günde burada bulunduğunuz için hepinize teşekkür ediyorum.

   

  Yerel demokrasinin en eski örneğini temsil eden muhtarlık müessesesinin 1829'dan bu yana faaliyetlerini sürdürdüğü, muhtarların bir yandan köy ve mahalle sakinlerinin devlet kurumlarıyla ilişkilerinde aracı bir rol oynarken diğer yandan da çağdaş kamu yönetimi anlayışının en temel gereksinimlerinden biri olan katılımcılığın sağlanmasında önemli bir görevi yerine getirmektedir.
   

  MUHTARLAR DEMOKRASİNİN ÇEKİRDEĞİDİR.
   

  Seçilerek göreve gelen muhtarlarımız, demokrasinin çekirdeği denilebilecek bir öze sahiplik yapmaktadırlar. Mahallelerimizin, köylerimizin her türlü ihtiyacını tespit edip, bütün kesimlerine, bütün renklerine hizmet sunmak hususunda emeğini esirgemeyen, bizlerle mahallelerin gelişimi ve değişimi hususunda çözüm ortaklığı yapan, gerek milleti, gerekse devleti temsil gibi önemli bir görevi yürüten, toplumsal barış, özgürlük, eşitlik ve adalet gibi kutsal değerlere sahip çıkan tüm muhtar arkadaşlarıma hizmetlerinden dolayı şükranlarımı sunarım.” dedi.

  Tören Muhtarlara sunulan ikramın ardından sona erdi.

  10/11/2016


 • HABERİN DEVAMI...

  Başkan Akgül’den Hediye ve Moral

  Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül, Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü tarafından yürütülen yaz spor okullarını ziyaret ederek antrenör ve sporculara moral verdi. Gençlerin yaz tatilini verimli geçirebilmek için açılan kurslarda sporcularla sohbet eden Başkan Akgül, sporcu ve antrenörlerin istek ve ihtiyaçlarını dinledi.


  Samsun Salıpazarı'nda çocuklara moral Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül ilçede devam eden yaz spor okullarını ziyaret ederek çocuklara hem hediye hem de moral verdi. 20 Temmuz 2016 Çarşamba 16:56 0 0 Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül, Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü tarafından yürütülen yaz spor okullarını ziyaret ederek antrenör ve sporculara moral verdi.

  Gençlerin yaz tatilini verimli geçirebilmek için açılan kurslarda sporcularla sohbet eden Başkan Akgül, sporcu ve antrenörlerin istek ve ihtiyaçlarını dinledi. MODERN SPOR SALONU BİTİYOR Başkanın hediyeleri ve sözlerinden dolayı motive olan sporcular çalışmalarına ara vermeden çalışacaklarını söyledi.

  Başkan Akgül, ilçede artarak devam eden sportif etkinlikler ve başarılara dikkat çekerek Yavaşbey Mahallesi'nde Kapalı Spor Salonu inşaatının teslim aşamasına geldiğini açıkladı. Halil Akgül, ilçe gençlerinin ve vatandaşlarının bu modern salondan önümüzdeki birkaç gün içerisinde istifade edebilecekleri müjdesini verdi

   


 • HABERİN DEVAMI...

  TÜRK MİLLETİ GEREKLİ DERSİ VERMİŞTİR

  AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, Cumhuriyet Meydanı'nı dolduran Samsunlularla birlikte tuttuğu demokrasi nöbetinde yaptığı konuşmada; "Milletimizin kararlılığı, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın dirayeti, Başbakanımız Binali Yıldırım ve hükümetimizin tutumu darbe girişimini başarısız hale getirmiştir" dedi.
   

  AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, Türkiye Büyük Millet Meclisi Meclis Başkanı İsmail Kahraman'ın çağrısı üzerine dün olağanüstü toplanan genel kurul sonrası Samsun'a gelerek Cumhuriyet Meydanı'nı dolduran hemşehrileriyle demokrasi nöbetine devam etti.
   

  Ankara'da hainlerin darbe girişimiyle alçakça saldırdığı Gazi Meclisinde gerçekleştirilen olağanüstü toplantı öncesi mecliste atılan bombalardan ötürü tahrip olan yerleri dolaşan Milletvekili Köktaş, "Türkiye Büyük Millet Meclisimiz, Gazi Meclisi o gece en zor, en uzun, en sıkıntılı gecesini yaşadı. Bu hain yapı İstiklal Savaşı'nın mücadelesini vermiş olan Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni bombaladılar. 1960'da darbe yapanlar milli iradeye, Meclis ruhuna saldırsalar bile, Meclisin bedenine saldıramadılar.

  12 Eylül cuntaları Meclisi bombalamadılar, 28 Şubat darbecileri Meclise dokunmadılar, ama canice, alçakça, pervasızca bir saldırı gerçekleşti ki, millet iradesinin tecelli ettiği Meclisin ruhunu aldılar. Bunu yapanlar kanun ve hukuk önünde en ağır cezayı alacaklar" dedi.


 • HABERİN DEVAMI...

  AHŞAP CAMİİ KERVANI SALIPAZARI

  SAMSUN Arkeoloji Müzesi'nde görevli arkeolog Emine Yılmaz, kentte tescil edilen ve tescil için önerilen toplam 80 tarihi ahşap cami bulunduğunu söyledi. Yılmaz, Türkiye'de en çok ahşap cami olan kentin Samsun olduğunu dile getirdi.


  Samsun Arkeoloji Müzesi'nde görevli arkeolog Emine Yılmaz, kentin tarihi varlıklarından birisinin de ahşap tarihi camiler olduğunu ifade etti. Türk- İslam kültürüne ait camilerin 700 yıl öncesine ait olduğunu belirten Yılmaz,"Samsun'da bu camiler özellikle Salıpazarı, Çarşamba, Terme, Ayvacık bölgesinde yoğunlaşmış durumda. 1996- 2012 yılları arasında yapılan çalışmalar sonucunda 38'inin tescili yapıldı, 42'si ise tescile önerildi. Şuan sonuç bekleniyor. Camiler günümüzde de ibadete açık durumda ve kullanılıyor. Camilerde kullanılan malzemeye baktığımızda ağırlıklı olarak kestane, çam, kara ağaç tercih edildiğini görüyoruz. Süslemelerde ise ceviz ağacı kullanılmış" dedi.


  Emine Yılmaz, Türkiye'de en çok tarihi ahşap camiye sahip olan ilin Samsun olduğunu belirtti. Yılmaz, "Bu kültürün yaşatılması ve var olan ahşap camilerin güvenlik önlemlerini alarak fiziki müdahale yapılmaması için gerekli çalışmalar gerçekleştiriliyor. Ben ahşap camilerle ilgili bilimsel araştırmalar da yapılabileceğini düşünüyorum. Bu tarihi camiler Samsun kültür ve turizm potansiyeli adına çok önemli ve değerli" diye konuştu.

  07/08/2014

SALIPAZARI BELEDİYESİ

22°

Parçalı Bulutlu

-

Cumartesi

 • Pazar

  24°

  /

  15°

 • Pazartesi

  22°

  /

  13°

 • Salı

  28°

  /

  18°

Kapat